Családiház

Budaörs, családi ház tervezése (2013)


Biatorbágy, családi ház tervezése (2012)

A családi ház Biatorbágy értékvédelmi területén egy speciális formájú saroktelken épül majd. A tervezést sok kötöttség nehezítette. A telek elhelyezkedéséből adódóan két egyenértékű főhomlokzat kialakítására lehetőséget adó épülettömeg megformálása volt a feladat. A különböző utcákra néző homlokzatok és tetőidomok az adott utca kialakult karakterébe illeszkedők. A hagyományos népi lakóház megidézése részben előírás, részben megrendelői igény volt, melyet többek között az oromfalas kialakítással, az anyaghasználattal és a tornác kialakításával értük el. Az alaprajzi rendszer egyszerűsége, átláthatósága kényelmes használatot tesz lehetővé.


Vác, Lándzsa utca, családi ház tervezése (2012)

Vác Törökhegy nevű részére terveztünk egy pince+földszint+ tetőtér beépítéses családi házat. A szabályos „T” alaprajzú épület pincéjébe gépkocsi tárolót, kamrát, műhelyt és egy konditermet helyeztünk el. A földszint alapvetően a nappali élet és a vendégfogadás tere. A tetőtérben a fürdők és a hálószobák találhatók. Az épület fűtéséről és hűtéséről levegős hőszivattyú rendszer gondoskodik majd.


Vác, Altány utca, családi ház tervezése (2012)

A Vác északi részére tervezett családi ház egy ötfős család kényelmes otthona lesz. A pincében kétállásos gépkocsitárolót és különböző raktárakat alakítottunk ki. A földszint utcai részén nagyméretű nappali és étkezőkonyha található, a fürdő- és hálószobákat a kerti traktusba helyeztük. Az étkezőhöz terasz kapcsolódik, melyről gyönyörű panoráma nyílik a városra és a Duna mögött magasodó hegyekre.


Budapest, Háros utca, családi ház bővítése (20012)

A bővíteni kívánt családi ház alaprajzi rendszere és kisméretű, egymásba nyíló szobái sem a családi életnek, sem a vendégfogadásnak nem nyújtottak kényelmesen használható építészeti keretet. E két problémát egyszerre oldottuk meg a tervezett bővítéssel. A telek kicsi mérete miatt az új funkciókat csak két szintben tudtuk elhelyezni. Az alsó szintre került a nappali, mely a meglévő étkező-konyhához kapcsolódik. A terek összenyitásával a kis alaprajzi méretek ellenére tágas térhatást értünk el. A nappaliból induló lépcsőn a tetőtérben kialakított szülői hálót közelíthetjük meg. Az épület fűtését az új építésű vízteres kandalló akár egymagában is biztosítja. Központi elhelyezése miatt a kandalló látványa az étkezőből és a nappaliból egyaránt élvezhető.


Budapest, 520-ik utca, családi ház tervezése (2011)

Az eredetileg üvegezett verandával bővített hagyományos kockaház sem méretében, sem kialakításában nem felelt meg jelenlegi tulajdonosának. A telek mérete miatt a kívánt nagyságú bővítés csak a tetőtér beépítésével valósítható meg. Az épület átalakítását minél kisebb szerkezeti beavatkozással képzeltük el, ezért a tervezett tetőtér megközelítését egy új építésű lépcsőházzal kívántuk megoldani. Méreténél fogva a lépcsőházat tartalmazó bővítés lehetőséget teremtett egy új konyha-étkező kialakítására is, a meglévő konyha helyére szobát terveztünk. Az átalakítás után az épület akár kétgenerációs használatot is lehetővé tesz. Tervezőtárs: Faltusz Csaba


Galgahévíz, családi ház átalakítása, bővítése (2009)

Egy meglévő családi ház átalakítására kaptunk felkérést. A részben alápincézett földszint + tetőteres épület tömege változatlan marad, ám jelenlegi tulajdonosa elképzelései alapján az alaprajzi rendszert átalakítjuk, funkcióban gazdagítjuk. A panoráma irányába erkélyt toldunk az épülethez. Az új tervezésű kétállásos garázs a jellegzetes helyi beépítési módot – épület hátuljához épített keresztcsűr – idézi. A garázst főépülettel összekötő pergola, a kerti sütő, földszinti terasz és erkély családi és baráti események hangulatos színtere lesz.


Budapest, Botfalu köz, családi ház (2008)

A XI. kerület egyik csendes mellékutcájában egy 60-as évekbeli kockaház helyére terveztünk új családi házat. A meglévő épület nagyon rossz állapotban volt, szerkezeti repedései az alapokat is érintették. Gondos tartószerkezeti tervezés és kivitelezés eredményeképpen a pinceszintet sikerült megtartani, erre épült az új tervezésű családi ház. Alaprajzi rendszerével, tereivel maradéktalanul tükrözi a megrendelői elképzeléseket, tömegével, megjelenésével kulturáltan illeszkedik az utcaképbe.